Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Smartphony

Zkuste si Windows Phone 8.1

Nadšenci do Windows Phone již mají možnost vyzkoušet nejnovější verzi systému, Windows Phone 8.1. Tu Microsoft vydal v rámci programu Preview for Developers.

Program Windows Phone Preview for Developers poskytuje registrovaným uživatelům brzký přístup k aktualizacím Windows Phone ještě předtím, než projdou dlouhým schvalovacím procesem. To znamená, že v aktualizaci neuvidíte optimalizace operátora nebo nejnovější aktualizace firmwaru od výrobců, ale získáte plnou, finální verzi operačního systému již před jeho oficiálním vydáním.

Systém Windows Phone 8.1 přináší do platformy několik významných novinek, včetně osobního asistenta Microsoftu Cortana, tzv. Action Centra, které kombinuje notifikace a přepínače nastavení do stahovacího menu, vlastní pozadí živých dlaždic, nové uzamykací obrazovky a mnoho dalších vylepšení.

Aktualizace je kompatibilní se všemi zařízeními, na nichž běží Windows Phone, a Preview for Developers by na vašem mobilu mělo fungovat bez nějakých větších problémů. Otázkou však zůstává, zda operační systém bude podporovat kombinaci vašeho operátora a smartphonu. Například americký T-Mobile update nepodporuje pro Nokii Lumii 810. Zda se nějaké takové příklady najdou i v ČR, netušíme. O své zkušenosti s instalací aktualizace se můžete podělit v diskusi ke článku.

Abyste předběžnou verzi Windows Phone 8.1 získali, musíte se registrovat na Windows Phone App Studio pomocí svého účtu Microsoft. Poté na svém smartphonu stáhněte aplikaci Preview for Developers na Storu. Jakmile splníte obě tyto podmínky, stačí několik krátkých aktualizací, které se provedou automaticky.

Zdroj: IDG News Service

autor Pavel Kreuziger


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.