Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Smartphony

Jak rychle uvolnit místo na smartphonu s Androidem? - 8.díl

Zbavte se jednou provždy a jedním klepnutím uložených souborů aplikací, vyčistěte si složku se staženými soubory, smažte nepotřebné mapy offline, zbavte se stažené hudby a veškerého dalšího zbytečného balastu.

Předcházející díl

 

Jen málo věcí je v životě tak frustrujících jako skutečnost, že vaše mobilní zařízení najednou odmítá nainstalovat aktualizace aplikací kvůli nedostatku místa. Na rozdíl od jiných životních situací se však jedná o problém, který se naštěstí dá snadno vyřešit. Stovky megabajtů či dokonce gigabajty místa se dají poměrně rychle uvolnit smazáním nepotřebných stažených souborů, vyhozením nepotřebných dokumentů a map offline, vyčištěním vyrovnávací paměti cache a odstraněním nepotřebných souborů hudby a videa. A pokud by vám námi představené tipy nepomohly, pak jako poslední řešení zvažte, zda by nebylo načase pořídit si nějaký nový telefon s operačním systémem Android.

8. Zapněte funkci inteligentního úložiště

Operační systém Android Oreo obsahuje nový přepínač s názvem Inteligentní úložiště. Jedná se o funkci, která dokáže pracovat naprosto automaticky. Když tuto funkci povolíte, automaticky z vašeho smartphonu odstraní ty největší žrouty místa v úložišti, totiž fotografie a videa.

Funkce Inteligentní úložiště, která je integrována v operačním systému Android Oreo, dokáže uvolnit místo v úložišti, a to, aniž byste museli hnout prstem.

Vzhledem k tomu, jak všichni zapomínáme pravidelně čistit knihovny s fotografiemi, můžete si zde nastavit automatické odstraňování již zálohovaných fotografií a videí po 30, 60 nebo 90 dnech. Díky této funkci si můžete být jisti, že váš smartphone není zaplněn duplicitními fotografiemi.

 

Pokračování

autor Ben Patterson, Michael Simon, David Čepička


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.