Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Gadgety

Chytré hodinky pro děti s tarifem za stovku

Na český trh přichází první tarif s chytrými hodinkami pro děti. Rodiče díky tomu mohou být s dětmi v kontaktu a přitom jim na cestu třeba do školy nemusí dávat mobilní telefon. Hodinky zvládají telefonování, jednoduché zprávy a mají i GPS. Přitom jsou odolné.

Vodafone nově nabízí speciální tarif se 100 minutami volání a 250 MB dat za 104 korun měsíčně, který je určený pro dětské chytré hodinky TCL Movetime Family Watch. Ty při pořízení s tarifem na 24 měsíců stojí 2 977 korun.

Konkrétní výhody hodinek vyjmenovává Michal Janda, ředitel oddělení produktů a služeb Vodafone: „Dítě má hodinky na ruce, riziko ztráty je menší než u telefonu. Jsou odolné, takže se nezničí při prvním namočení. Díky systému GPS a notifikacím můžete zjistit, jestli váš syn nebo dcera dorazili v pořádku na kroužek, ze školy domů a podobně. Dítě ale nemůže libovolně brouzdat po internetu a hrát hry, protože hodinky nemají webový prohlížeč a tedy zbytečně nerozptylují pozornost, jako se to někdy stává u mobilních telefonů.“

Navíc hodinky umožňují hovory pouze s předem zadanými čísly, tedy ochrání dítě před nevyžádanými kontakty. Pro využívání vzdálených funkcí hodinek si rodič do svého telefonu nainstaluje aplikaci Movetime Track & Talk Watch pro systém Android nebo iOS.

Hodinky fungují s běžnou SIM kartou, váží méně než 60 gramů, jsou voděodolné a prachuvzdorné. Mají barevný dotykový displej, plně se nabijí za méně než 90 minut a při běžném používání vydrží až dva dny, v pohotovostním režimu až čtyři dny. Nabízejí i SOS tlačítko, ke kterému lze přiřadit jak číslo na někoho z rodičů, tak například číslo na záchrannou službu.

Parametry zařízení

Displej: barevný dotykový 1,3” IPS (240x240) Váha: 52 gramů, rozměry: 44 x 43,5 x 14,55 mm Vodě i prachu odolné (IP67) Baterie: 450 mAh Výdrž baterie: až 2 dny Výdrž v režimu spánku: až 4 dny Čas dobíjení: 1,5 hodiny (pomocí USB kabelu, který je součástí balení) Určování polohy: GPS/AGPS/LBS Konektory: slot pro Nano SIM kartu (s aktivním datovým tarifem a deaktivovaným kódem PIN) Čipová sada: Qualcomm 8909W Paměť: 512 MB RAM, 4 GB ROM Obsah balení: USB dobíjecí kabel, pinzeta pro vysunutí SIM, příručka pro rychlé spuštění

autor -rd


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.