Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Apple iOS

Zájem o chytré hodinky roste

Průzkum probíhal výsledky průzkumů z května a října. Podíl spotřebitelů, kteří si do roka chtějí koupit chytré hodinky, vyrostl mezi těmito měsíci o 125 %, u fitness monitorů to bylo 50 %.

Společnost Futuresource Consulting provedla v květnu a říjnu 2014 dvě šetření, v rámci nichž se ptala spotřebitelů, zda si v příštích dvanácti měsících plánují zakoupit nositelnou elektroniku.

Srovnání výsledků prvního a druhého průzkumu ukazuje, že počet uživatelů, kteří plánují nákup fitness monitorů vyrostl mezi květnem a říjnem o 50 %, a počet zájemců o chytré hodinky se zvýšil o 125 %.

Zájem o chytré brýle nebo monitory srdečního tepu naopak stagnoval. Z respondentů oslovených v říjnu si nositelnou elektroniku plánovalo pořídit 16 %. V květnu to bylo 10 %.

Futuresource z respondentů vyčlenilo uživatele telefonů iPhone a vydalo konkrétní statistiku pro tuto skupinu. Ukázalo se, že oznámení nových chytrých hodinek Apple Watch mělo vliv na jejich touhu po nositelné elektronice. Chytré hodinky si chce koupit 17 % z nich, zatímco u uživatelů jiných chytrých telefonů to je jen 8 %.

Infografika – Výsledky průzkumu

Zdroj: Futuresource

Průzkumu se účastnilo přes 8000 respondentů v USA, Velké Británii, Francii a Německu.

Zdroj: Futuresource

autor Matěj Čuchna


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.